Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo na mesiac marec bohatý program vo svojich expozíciách. Okrem výstav dávame do pozornosti zaujímavé podujatia  ako MDŽ v Kysuckom múzeu, či Veľká noc na dedine.

Pre školy sme pripravili novinku - netradičnú prehliadku "Za dverami múzea", počas ktorej sa žiaci dozvedia viac o histórii Kysuckého múzea, zbierkach, ich získavaní a uchovávaní, no najmä o tom, aké profesie pracujú v múzeu. Navštívime spolu historikov či archeologičku a dozvedia sa viac aj o múzejnej knižnici. Prehliadku ukončíme tvorivou dielňou, v marci zameranou, na výrobu záložiek do kníh. Prehliadky budú realizované v Múzeu Čadca na Moyzesovej ulici.