IMG 20231030 WA0057

Dňa 22. októbra 2023 (nedeľa) sa uskutočnilo srdečné priateľské stretnutie Obce Olešná so svojou partnerskou obcou, v Českej republike, Horní Lomnou v čarovnom prostredí Muřinkového vrchu,

kde sa obklopená nádhernou prírodou nachádza Kaplnka Klin.

Českí aj slovenskí turisti sa vzájomne zišli v prírode pri spoločnom ohnisku, kde si pripravili občerstvenie – chutné klobásky a ponúkané boli slané aj sladké koláčiky.
Celé stretnutie obohatili svojím príhovorom k prítomným turistom, obaja starostovia partnerských obcí, ktorí týmto spoločným turistickým výstupom symbolicky otvorili novú spoluprácu medzi obcami aj do budúcnosti.
Po príhovore starostov partnerských obcí, prehovorila k prítomným turistom aj vedúca oddielu Mladých ochrancov prírody v Českej republike pani Hanka Drozdová