Karnevalový trojdeňV týchto dňoch sa Folklórna skupina Vigľašanka zúčastnila troch podujatí „Pochovávania basy“.

Veselým spevom a tancom členovia Vigľašanky v našej obci a jej blízkom okolí ukončili obdobie zábav a plesov pred Popolcovou stredou, kedy sa začína pôstne obdobie (pôst od mäsitých jedál aj zábavy). Všetci členovia si pripravili originálne maškarné kostýmy, ktoré spolu s dobrou náladou vyčarili úsmevy na tvárach mnohých ľudí. Nechýbali: Žena na roli s „dieťatkom“ v košíku, Gazdiná, Mušketier Aramis, Ribanna, Nastenka, „muzikant“ Dežo s Arankou a „bábätkom“, 2 babky v kroji, Hájny s flintou, Cigán primáš s malou Cigánočkou a čarodejnicou. Mnohí ľudia boli prekvapení, kto je pod maskami ukrytý a svoje prekvapenie dávali najavo úsmevmi.

Toto pásmo veselosti začala FsK Vigľašanka 14.2.2015. Vtedy zavítali s tradičnými „šiškami“ do Pohostinstva p. Hruškovej na Staškove – Polgrúni. Tam ich už čakali hostia, ktorí sa, počujúc veselú zábavu, ešte znásobili. Vystúpenie pokračovalo o deň neskôr, 15.2.2015, kedy sa členovia Vigľašanky stretli pred Obecným úradom Olešná a postupne prešli k Pohostinstvu p. Hnidkovej v Olešnej – Rovňany. Veselý sprievod priťahoval pohľady ľudí, niektorí neváhali účinkujúcich aj fotografovať alebo nahrávať na kameru. 17.2.2015 zakončila FsK svoje vystúpenie v Penzióne Veselka na Staškove. Ozembuch, harmonika, heligónka a „basa“ dodávali vystúpeniu tú pravú fašiangovú atmosféru a spestrili spev piesní. Vigľašanka uzatvorila obdobie karnevalov a hodovania v našej obci a jej blízkom okolí tak, ako sa patrí, teda s radosťou a veselo. Pri výbornom pohostení, ktorým si majitelia zariadení uctili účinkujúcich a hostí a dobrej nálade všetci zabudli na každodenné starosti a obdarili účinkujúcich potleskom. Všetkým ďakujeme za účasť a pozornosť.