Dňa 05.06.2011 o 14.00 hod. sa v obci Zákopčie u Tarabov uskutočnila súťaž v hasičskom športe. Jednalo sa o súťaž v požiarnom útoku s vodou, ktorej zdrojom bol miestny horský potok so sacou výškou cca 2 výškové metre.

Na okrskovej súťaži sa zúčastnilo 5 súťažných družstiev mužov. Družstvo hasičov z Olešnej, ktoré zastupovali členovia Cudrák Dávid, Kožák Daniel, Kožák Kamil a Zemaník Ľuboš, sa v celkovom poradí umiestnilo na štvrtom mieste.Družstvo z Olešnej nezaskočila ani skutočnosť, že súťažné družstvá kolegov z okrsku tvorilo až osem súťažiacich a po štartovnom výstrele sa pustili do práce. Po spojení všetkých vedení sa začalo s nasávaním vody z hĺbky, ale na nešťastie pre našich členov sa vodu z potoka nepodarilo dostať do čerpadla. Príčinou bolo hlboké a husté bahno na dne vybagrovanej jamy, ktoré upchalo sito sacieho koša a znemožnilo prietoku vody do čerpadla. Aj keď sa našemu družstvu nepodarilo zhodiť terče, u divákov vyvolalo obdiv to, že sme sa pustili do súťaže len s polovičným počtom členov v družstve ako mali súperi.

Za DHZ Olešná spracoval Zemaník Ľuboš.

{backbutton}