zemDnes sme spoločne s dvoma tímami dobrovoľníkov vyčistili 2 skládky odpadu v našej obci. Jedna skupina zbierala odpad v Potôčkach u Kubišov a druhá na Prednej Olešnej pod detským ihriskom. Množstvo odpadu, ako vidíte, bolo obrovské aj napriek "iba" dvoch lokalitám zberu.

Úprimne ma teší, koľkí sme sa ráno zišli a zároveň všetkým veľmi pekne ďakujem za čas a chuť aspoň malou troškou prispieť k vyčisteniu našej obce.
Zároveň ma, ale veľmi mrzí fakt, že podnetov na rôzne skládky a odpad v obci bolo veľa, ale dotyční dnes pomôcť neprišli.

Ešte raz ďakujem všetkým zúčastneným poslancom, občanom, členom DHZ a zamestnancom úradu!?

V duchu dnešnej akcie Deň Zeme by som rád poprosil o väčšiu starostlivosť o našu prírodu. Máme ju len jednu a tú trošku, ktorú pre ňu spravíme tým, že odpad vyhodíme na miesto jemu určené, môžeme robiť naozaj bez námahy a každý jeden z nás. Viem, že je v našej obci viacero tímov dobrovoľníkov, ktorí v rámci svojho voľného času alebo len obyčajných prechádzok, takto prírode pomáhajú.

Vždy, keď sa na obec obrátite, bude Vám, čo sa týka likvidácie takéhoto odpadu  nápomocná.

Aby som nezabudol, veľmi pekne ďakujem pani  Hanke Lašovej za prípravu chutného občerstvenia pre všetkých zberačov.

S úctou.
Anton Dočár