oznamReštaurácia pod Obecným úradom v Staškove oznamuje občanom, že od dňa 25.3.2020 streda bude variť hotové jedlá. Obedy si môžete vyzdvihnúť v čase od   9:30 do 12:30. V prípade záujmu sa môžete nahlásiť aj na dovezenie obedu domov. Cena obedu je 4,- eura. V cene je zahrnutá polievka + pečivo, hlavné jedlo a obalový materiál.

Tel. kontakt: 0907 824 310

Túto istú službu ponúka aj firma Timea Olešná, aj Motorest Podvysoká.

Potraviny Hruška u Veselku ponúkajú rozvoz potravín do domácností. Tento rozvoz je možné objednať na č.t. 0907 533 029, 0902 615 123.

V prípade, ak niekto zo starších občanov obce potrebuje súrne pomoc napr.: pri nákupe liekov a podobne, môže zavolať na číslo 0908 925 997 a Obecný úrad Olešná sa Vám bude snažiť vyjsť v ústrety.

Obec Olešná oznamuje občanom, že bude ukončený rozvoz ochranných rúšok, ktoré obec venovala každému občanovi s trvalým pobytom v obci Olešná bezplatne. Distribúcia občanom prebiehala súbežne s dodávaným množstvom ušitých rúšok. Rúška sú viackrát použiteľné, po použití je potrebné rúško oprať pri maximálnej teplote 60 stupňov.

Nosenie rúška na verejnosti je povinné.

Obec Olešná taktiež apeluje najmä na dôchodcov ako aj ich rodiny, priateľov, blízkych, známych, aby sa v záujme vlastného zdravia a zdravia všetkých vôkol, snažili o minimalizovanie pohybu, najmä seniorov na verejnosti. Práve táto skupina ľudí je najzraniteľnejšia   s vyššou šancou podľahnúť, v prípade nákazy, koronavírusom.

Prosíme a vyzývame seniorov najmä nad 65 rokov, aby nevychádzali zo svojich domovov a ak, tak len v nevyhnutných prípadoch a v špeciálnom čase, ktorý bol vymedzený v otvorených prevádzkach pre ľudí nad 65 rokov ( t. j.: od 9:00 hod. do 12.00 hod).

Ďalej prosíme všetkých občanov, mládež, dorast, dospelých aj starších ľudí, aby dodržiavali povinnosť nosiť rúško všade mimo svojho bydliska.

Do pozornosti dávame aj vysielanie bohoslužieb, ktoré budú vysielané každý deň o 18:00 hod. prostredníctvom TV stanice RTVS a pre deti budú vysielané vyučovacie sloty.