hasicskaolesnamV sobotu 24.09.2016 sa konal v Olešnej 1. ročník detskej hasičskej súťaže v požiarnom útoku O putovný pohár starostu obce.

Zúčastnilo sa 16 družstiev a putovný pohár si odniesli mladí hasiči z DHZ Kolárovice centrum. V Olešnej sa obecnému DHZ podarilo obnoviť prácu s mládežou.
Podujatie sa podarilo zorganizovať aj vďaka podpore partnerov na čele s Obecným úradom v Olešnej.

Poďakovanie patrí aj sponzorom:
Urbár Olešná, pozemkové spoločenstvo, Firesystem, s. r. o. Korňa, Stavon Olešná, s. r. o. – Rudolf Blažek Olešná, Timea, s. r. o. – František Čečotka Olešná, P. B. San, spol. s. r. o. – Jozef Perďoch Olešná, Stavobyt - Pavol Beleš Čadca, Ľubica a Rastislav Durajovci – Olešná, Pohostinstvo Marta Hrušková – Olešná Polgrúň, Autoservis a pneuservis – Pavol Husár Staškov, Alexander Ivanyi – Turzovka, Botur, s. r. o. – Jozef Bogáň Turzovka, G&F Energy s. r. o. Čadca, František Ďurkáč – Podvysoká.

Výsledky chlapci:
1. miesto    DHZ Kolárovice centrum