Podľa Zákona č. 329/2018 Z.z. o poplatkoch za uloženie odpadov a Zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch v znení neskorších predpisov, obec Olešná zverejňuje úroveň vytriedenia komunálnych odpadov pre rok 2018.

Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov pre rok 2018 = 14,27 %

Poznámka:
Podľa prílohy č. 2 Zákona o poplatkoch za uloženie odpadov je úroveň vytriedenia KO percentuálny podiel, ktorý sa vypočíta ako: súčet hmotností vytriedených zložiek KO, ktoré sú uvedené v prílohe č. 1 Zákona o odpadoch (m zložka 1 + m zložka 2 + m zložka n) sa vydelí hmotnosťou všetkých komunálnych odpadov vznikajúcich v obci za predchádzajúci kalendárny rok. Vychádza sa z údajov, ktoré obec ohlásila prostredníctvom „Ohlásenia o vzniku odpadu a nakladaní s ním“, príslušnému okresnému úradu za predchádzajúci kalendárny rok.