Je nám nesmierne ľúto, že historická jazda na oslavu 100. výročia trate Čadca - Makov nedopadla podľa očakávania a ľudia boli sklamaní hlavne z toho, že nemohli vidieť krásnu parnú lokomotívu „šlachtičnú“ Škodu 475.196, no keďže celá porucha bola „vis major“ a nastala tesne pred podujatím – pri jej finálnej piatkovej príprave na podujatie, nedalo sa urobiť viac ako jazdu realizovať v núdzovom režime s náhradným dieslovým rušňom.
Mikroregión Horné Kysuce sa týmto ospravedlňuje všetkým, ktorí sa na podujatie tešili a rokuje s prevádzkovateľmi historického vlaku o opakovaní celého podujatia v náhradnom termíne.


Mrzí nás, že podujatie, ktorého príprava trvala takmer 6 mesiacov a stála  naozaj obrovské úsilie mnohých zainteresovaných, sa nevydarilo podľa očakávania, no veríme, že všetci takúto situáciu s pochopením  prepáčia. Nakoľko oprava  si vyžiada cca 2 mesiace a nemálo finančných zdrojov, je naším novým zámerom v spolupráci so Spolkom Výhrevne Vrútky (správca a prevádzkovateľ uvedenej lokomotívu) krásu parného rušňa „šľachtičná“ ukázať všetkým nadšencom opakovane a vypraviť na trať Čadca – Makov v predvianočnom období Mikulášsky vlak možno aj s malým „odškodným“ pre všetky deti.

Za pochopenie ďakujeme.

Tlačová správa Mikroregiónu Horné Kysuce
Turzovka 18.8.2014