Ochorenie COVID-19 sa nevyhýba ani najmenším. Rodičia často nevedia ako postupovať keď ich dieťa ochorelo, nevedia vyhodnotiť závažnosť príznakov. Slovenská spoločnosť primárnej pediatrickej starostlivosti a rezort zdravotníctva pripravili manuály, ktoré rodičom pomôžu. Nielen tie nájdu rodičia aj na internetovej stránke pediatrov.

Od minulého týždňa platí nová vyhláška ÚVZ SR, ktorá upravuje podmienky izolácie pozitívnych osôb a karantény úzkych kontaktov.

pdfManuály na určenie závažnosti zdravotného stavu dieťaťa (vypracované Slovenskou spoločnosťou primárnej pediatrickej starostlivosti) >>  2.38 MB

pdfManuál k domácej izolácii pozitívnych, karanténe úzkych kontaktov a postupe po pozitívnom teste (vypracovaný Úradom verejného zdravotníctva SR) >>  1.9 MB