nutnosť používania ochranných reflexných prvkov na odeveZ dôvodu opakovaných dopravných nehôd s účasťou chodcov najmä seniorov na cestách v Žilinskom kraji, často aj s tragickými následkami, vyzývame občanov na dôležitosť, ba až nutnosť používania ochranných reflexných prvkov na odeve, pokiaľ sa pohybujete po ceste za zníženej viditeľnosti, v ranných a večerných hodinách. Ďalej zdôrazňujeme, aby ste kráčali po chodníkoch, a kde nie je vybudovaný, tak po správnom okraji cesty. Myslite na svoju bezpečnosť a chráňte svoj život.

Obec Olešná oznamuje, že z dôvodu nenaplnenosti potrebného počtu účastníkov sa V. reprezentačný ples, ktorý sa mal konať dňa 01. februára 2020 v sále Kultúrneho domu v Olešnej ruší.

Štefan Cudrák
starosta obce

Stolové kalendáre obce Olešná pre rok 2020 si môžete prevziať v kancelárii č. 1 Obecného úradu.
Kalendáre sa prideľujú v počte 1 ks na súpisné číslo v obci.

Vážení občania, naša FSkVigľašanka sa zúčastnila 2. ročníka Slovenského dňa kroja v Banskej Bystrici, kde sa stretlo 3 883 ľudí v krojoch...
Záznam zo Slovenského dňa kroja bude odvysielaný 22. septembra o 20.30 hod na RTVS/STV 2.
Taktiež je na www.zenskyweb.sk pripravená súťaž o najkrajší kroj. Víťazná obec bude odprezentovaná v týždenníku Slovenka a na ženskom webe.

Hlasovať za svoju obec/svoj kroj môžete aj Vy na:
http://zenskyweb.sk/anketa/44110-ktory-kroj-sa-vam-najviac-paci

Obecný úrad Olešná organizuje v rámci podujatia Slovenský deň kroja zájazd do Banskej Bystrice, ktorého sa zúčastní FSkVigľašanka. Podujatie sa uskutoční túto sobotu - 7.9.2019.
V autobuse sú ešte voľné miesta.
Kto má záujem zúčastniť sa Slovenského dňa kroja v Banskej Bystrici spolu s účasťou na Radvanskom jarmoku, nech sa prihlási do štvrtka 5.9.2019 na Obecný úrad Olešná t.č. 041/4346 126.
Odchod autobusu v sobotu 7.9.2019 o 6.45 hod. od Obecného úradu Olešná. Príchod späť z Banskej Bystrice k Obecnému úradu cca o 21.00 hod.
Doprava účastníkov je zdarma.