Obecná knižnica Olešná oznamuje čitateľom, že dňa 05.12.2018 bude z prevádzkových príčin Obecná knižnica otvorená od 12.00 hod. do 13.30 hod.
Pracovníčka bude na Obecnom úrade Olešná.

S blížiacou sa zimou sa dni skracujú a večery predlžujú. A to je vhodná príležitosť odložiť mobil, tablet, či pozeranie televízie a nahradiť ho čítaním. Sadnúť si do kresla s čajíkom a dobrou detektívkou, pohodovým románom, alebo knihou, ktorá sa venuje záľubám môže byť príjemným spestrením dlhého večera. Alebo si prečítajme spoločne s deťmi peknú rozprávku.
Výber je naozaj široký a preto z výstavy vyberáme:

Tvoríme podľa knihy v Obecnej knižnici OlešnáStreda 17.10.2018 v Obecnej knižnici Olešná patrila čitateľom a návštevníkom, ktorí majú radi tvorivé komunitné aktivity. S jesennou tematikou boli spojené aj činnosti aranžovania, vyrábania a tvorenia. Podľa knihy sme tentokrát z farebných listov a stúh vyrábali jesenné svietniky, ktoré svojimi farbami rozohrejú chladný podvečer. Jesennú pohodu dotvárali veselí „dúšikovia“, ktorými si môžeme vyzdobiť okenný parapet. Z ozdobných tekvičiek sme vytvárali obrazce a povedali sme si niečo o Sviatku Všetkých svätých, Dušičkách a Halloweene. Celé popoludnie sa nieslo v príjemnej veselej atmosfére.

Opäť prišiel september a s ním aj tradične začiatok školského roku. K tejto aktuálnej téme pripravila Obecná knižnica v Olešnej výstavu, z ktorej si vyberú najmenší škôlkari, školáci „veľkáči“, ale aj stredoškoláci, či čitatelia, ktorí si chcú len jednoducho „rozšíriť svoje vedomostné obzory“.
Z výstavy vyberáme:

Prvé stretnutie s Obecnou knižnicou OlešnáDňa 21.3.2018 Obecná knižnica Olešná privítala vo svojich priestoroch detičky z MŠ Olešná, umiestnenej v budove Olešná č. 618. Detičky sa pri svojej návšteve dozvedeli o tom, ako pracuje knižnica a mohli si pozrieť rozprávkové knižky a knihy o zvieratkách, ktoré majú u našich najmenších čitateľov najväčší úspech.
Na ukážku Vám ponúkame niekoľko fotografií.

Tentokrát sme si vyrábali netradičného veľkonočného ponožkového zajačika, ktorého sme naplnili ryžouV stredu, dňa 21.3.2018 sme si k blížiacej sa Veľkej noci pripravili ďalšiu tvorivú aktivitu pod názvom „Tvoríme podľa knihy“. Tentokrát sme si vyrábali netradičného veľkonočného ponožkového zajačika, ktorého sme naplnili ryžou. Potom sme vyrábali kvety z odtlačkov rúk a lepili „jarné“ puzzle.
Pri tvorení sme zažili veľa zábavy a tešíme sa opäť nabudúce.

Obecná knižnica Olešná pozýva malých aj veľkých na tvorivé popoludnie, ktoré sa uskutoční v stredu dňa 21.03.2018 od 15.00 hod. v Obecnej knižnici Olešná.
Tentoraz si vyrobíme netradičného veľkonočného zajačika.