Obecná knižnica bude opätovne pre občanov od stredy 8.7.2020 otvorená.

Tvorivé popoludnie - vyrábali sme vianočný pozdravDňa 27.11.2019 sa v Obecnej knižnici Olešná konalo tvorivé popoludnie, pri ktorom šikovné ruky malých aj veľkých vyrábali vianočné pozdravy.
Priblížili sme si čaro adventu a s radosťou môžeme očakávať príchod Vianoc....

Obecná knižnica OLEŠNÁ pozýva malých aj veľkých na tvorivé popoludnie, ktoré sa uskutoční v stredu dňa 27.11.2019 od 15.00 h v Obecnej knižnici Olešná.
Vyrobíme si vianočný pozdrav.

Zverejnenie informácie o zatvorení knižnice (z dôvodu čerpania dovolenky) počas letných mesiacov.
Knižnica na Olešnej bude pre občanov zatvorená v dňoch: 07.08.2019 a 04.09.2019.

Tvorivé popoludnie v obecnej knižnici - Tvoríme pre radosťDňa 28.11.2018 sa v Obecnej knižnici Olešná konalo ďalšie tvorivé popoludnie, pri ktorom šikovné ruky malých aj veľkých vyrábali vianočnú hviezdu. Priblížili sme si čaro adventu a s radosťou môžeme čakať na príchod Vianoc...

Obecná knižnica Olešná oznamuje čitateľom, že dňa 05.12.2018 bude z prevádzkových príčin Obecná knižnica otvorená od 12.00 hod. do 13.30 hod.
Pracovníčka bude na Obecnom úrade Olešná.

S blížiacou sa zimou sa dni skracujú a večery predlžujú. A to je vhodná príležitosť odložiť mobil, tablet, či pozeranie televízie a nahradiť ho čítaním. Sadnúť si do kresla s čajíkom a dobrou detektívkou, pohodovým románom, alebo knihou, ktorá sa venuje záľubám môže byť príjemným spestrením dlhého večera. Alebo si prečítajme spoločne s deťmi peknú rozprávku.
Výber je naozaj široký a preto z výstavy vyberáme:

Tvoríme podľa knihy v Obecnej knižnici OlešnáStreda 17.10.2018 v Obecnej knižnici Olešná patrila čitateľom a návštevníkom, ktorí majú radi tvorivé komunitné aktivity. S jesennou tematikou boli spojené aj činnosti aranžovania, vyrábania a tvorenia. Podľa knihy sme tentokrát z farebných listov a stúh vyrábali jesenné svietniky, ktoré svojimi farbami rozohrejú chladný podvečer. Jesennú pohodu dotvárali veselí „dúšikovia“, ktorými si môžeme vyzdobiť okenný parapet. Z ozdobných tekvičiek sme vytvárali obrazce a povedali sme si niečo o Sviatku Všetkých svätých, Dušičkách a Halloweene. Celé popoludnie sa nieslo v príjemnej veselej atmosfére.