Manželia Šulekovci - Remeselníci roka 2014 za Žilinský krajKedysi sa hovorilo „Remeslo má zlaté dno“. Či to platí aj v dnešnej uponáhľanej dobe plnej techniky, je na zamyslenie. Pre manželov Šulekovcov z Olešnej je remeslo predovšetkým krásnou záľubou.

Pánovi Jozefovi Šulekovi učarovalo košikárstvo. Tomuto tradičnému remeslu sa venuje už vyše 30 rokov. S radosťou vyrába hubárske koše, košíky na ovocie a zeleninu, podnosy. Medzi jeho významné prútené výrobky patrí aj obrovská čižma a páv, ktoré vyrobil pán Šulek špeciálne na výstavy.


Pani Veronike Šulekovej sa zase zapáčilo paličkovanie a neskôr háčkovanie. Okrem tradičných dečiek a obrusov jej šikovné ruky za krátky čas vyrobia háčkované vajíčka či iné ozdoby na zavesenie alebo dokonca čiapky, košíčky a misky. O tom, že svojim záľubám zostávajú stále verní svedčia aj početné výstavy, ktorých sa manželia Šulekovci zúčastňujú.

Na znak obdivu, šikovnosti a vytrvalosti boli minulý rok Žilinským samosprávnym krajom vyhlásení za „Remeselníkov roka“.