Fašiangové posedenie – Pochovanie basyHudba, smiech a spev sa ozývali v nedeľu 26.2.2017 v Kultúrnom dome Olešná, kde sa pre občanov konalo tohtoročné „pochovávanie basy“. Taktovku celému poobediu držala Folklórna skupina Vigľašanka, ktorej členovia sa priaznivcom zábavy prišli ukázať v originálnych kostýmoch. Vo fašiangovom sprievode nechýbal poľovník, šejk so Šeherezádou, čarodejnica, suchozemský námorník, gazdiná, mladý pán, Michael Jackson, Červená Karkulka, dámy z predmestia a samozrejme pri „pochovaní basy“ nesmel chýbať kostolník a farár.

V prestávkach vystúpili na heligónkach p. Chabroň a p. Stopka, ktorý zabával prítomných divákov vtipmi. Sladkou bodkou posedenia bolo občerstvenie v podobe pohárika vínka a výborných šišiek.

Účinkujúci sa pred obdobím pôstu so sezónou zábavy v našej obci rozlúčili dôstojne a my sa tešíme na ďalšie vystúpenia.

Všetkým, ktorí sa podieľali na uskutočnení a priebehu tohto podujatia zo srdca ďakujeme.