Reprezentačný ples obce OlešnáMilí priatelia, v sobotu 14.01.2023 sa uskutočnil v poradí už 5. Reprezentačný ples obce Olešná. Po dlhšej pauze sme mali opäť príležitosť sa stretnúť a spoločne sa zabaviť. Rovnako sme tým aj otvorili plesovú sezónu v našej obci, nakoľko sa v sále nášho kultúrneho domu uskutočnia ešte ďalšie dva plesy. 😊

divadlo olesna 003Milí priatelia. V nedeľu 11.12.2022 sme sa opäť stretli v sále kultúrneho domu, tentokrát na predstavení divadelného súboru Staškovan „... a furt sa pije“. Pri srdci nás zahriali skvelé herecké výkony hercov a na tele vynikajúci voňavý punč. Celému tímu divadelníkov ďakujeme za skvelý umelecký zážitok a tešíme sa opäť nabudúce.

remeselny mikulas 023Milí priatelia, rád by som Vám všetkým poďakoval za účasť na piatkovom podujatí Remeselný Mikuláš.

Vianočné a predvianočné obdobie je jedno z najkrajších v roku. Je to obdobie, kedy sa ľudia stretávajú a navzájom si predávajú pocity šťastia a radosti. A to bol jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli usporiadať toto atmosférou naplnené podujatie.

Tým ďalším bol určite zámer vyzdvihnúť a zviditeľniť šikovných občanov z našej obce a okolia, a tým im pomôcť a podporiť ich v ďalšej tvorbe. Preto by som sa chcel poďakovať všetkým zúčastnením remeselníkom. Vaše výrobky boli naozaj nádherne a originálne. Skutočne spestrili celý večer. Ďakujem Vám 😊.

mesiac ucty 001Október je čas, kedy našim starším občanom venujeme viac pozornosti. Navštevujeme ich, rozprávame sa s nimi a s radosťou prijímame ich úsmev a milé slová. Po 2 rokoch, ktoré boli spôsobené pandémiou a obnovou kultúrneho domu, sme mohli aj my pre našich seniorov pripraviť milé podujatie, pri ktorom si vypočuli pekné piesne a básne od detičiek z materskej školy u Rovňanov, pripomenúť si žatvu s FSk Vigľašanka, či zatancovať si s rytmickými piesňami pána Janka Čečotku.

uvitanie deti 012Vo štvrtok 9.6.2022 sa v obradnej miestnosti Obecného úradu Olešná konalo jedno z najmilších podujatí – Uvítanie detí do života. Chodbami nášho obecného úradu sa rozliehal veselý smiech a džavot detičiek. Spoločne sme uvítali 17 detí, 12 chlapcov a 5 dievčatiek.

smartV sobotu 4.6.2022 sa v našej obci konalo po dlhšej odmlke spôsobenej covidom podujatie Oslava MDD spoločne s váľaním mája. Zároveň prebiehal II. ročník súťaže vo varení guláša. Hoci nás zo začiatku vystrašilo počasie a poriadne sa rozpršalo, nakoniec dážď ustal a my sme sa mohli venovať aktivitám pre deti a dospelých.

Dňa 04.06.2022 - Váľanie mája + MDD + 2. ročník súťaže vo varení guláša

Záujem družstiev na súťaž vo varení guláša je potrebné oznámiť na Obecnom úrade Olešná do 15.5.2022. Všetky suroviny a ingrediencie potrebné na varenie guláša, kotlinu a všetko potrebné náradie si zabezpečia súťažiace družstvá samé. Organizátor zabezpečí miesto na varenie, prístup k pitnej vode, chlieb, papierové servítky, jednorázové misky a lyžice. Štartovné sa neplatí. Družstvo uvarí guláš podľa vlastného receptu počas konania súťaže.
Súťažiť sa bude iba v jednej kategórii – guláš z mäsa (hovädzí, bravčový, z diviny). Množstvo uvareného guláša minimálne 15 l. Pre účely hodnotiacej poroty bude odovzdaná vzorka cca 0,25 l. Zúčastneným družstvám bude preplatená na základe pokladničného dokladu časť nákladov max. do výšky 70,- €. Pokladničný doklad nesmie obsahovať alkoholické nápoje.

Dňa 09.06.2022 – Vítanie novonarodených detí

Dňa 26.06.2022 – Svätá omša pri kaplnke v Kline

Podujatia sa môžu uskutočniť v súlade s dodržaním aktuálnych protipandemických opatrení.

olesna uvitanie deti 2021 mDňa 16.9.2021 sa za dodržania aktuálnych epidemiologických opatrení v priestoroch Obecného úradu Olešná konalo privítanie našich najmenších občanov. Celkom sme privítali 26 detičiek, z toho 13 chlapcov a 13 dievčat.