uvitanie deti 012Vo štvrtok 9.6.2022 sa v obradnej miestnosti Obecného úradu Olešná konalo jedno z najmilších podujatí – Uvítanie detí do života. Chodbami nášho obecného úradu sa rozliehal veselý smiech a džavot detičiek. Spoločne sme uvítali 17 detí, 12 chlapcov a 5 dievčatiek.

smartV sobotu 4.6.2022 sa v našej obci konalo po dlhšej odmlke spôsobenej covidom podujatie Oslava MDD spoločne s váľaním mája. Zároveň prebiehal II. ročník súťaže vo varení guláša. Hoci nás zo začiatku vystrašilo počasie a poriadne sa rozpršalo, nakoniec dážď ustal a my sme sa mohli venovať aktivitám pre deti a dospelých.

Dňa 04.06.2022 - Váľanie mája + MDD + 2. ročník súťaže vo varení guláša

Záujem družstiev na súťaž vo varení guláša je potrebné oznámiť na Obecnom úrade Olešná do 15.5.2022. Všetky suroviny a ingrediencie potrebné na varenie guláša, kotlinu a všetko potrebné náradie si zabezpečia súťažiace družstvá samé. Organizátor zabezpečí miesto na varenie, prístup k pitnej vode, chlieb, papierové servítky, jednorázové misky a lyžice. Štartovné sa neplatí. Družstvo uvarí guláš podľa vlastného receptu počas konania súťaže.
Súťažiť sa bude iba v jednej kategórii – guláš z mäsa (hovädzí, bravčový, z diviny). Množstvo uvareného guláša minimálne 15 l. Pre účely hodnotiacej poroty bude odovzdaná vzorka cca 0,25 l. Zúčastneným družstvám bude preplatená na základe pokladničného dokladu časť nákladov max. do výšky 70,- €. Pokladničný doklad nesmie obsahovať alkoholické nápoje.

Dňa 09.06.2022 – Vítanie novonarodených detí

Dňa 26.06.2022 – Svätá omša pri kaplnke v Kline

Podujatia sa môžu uskutočniť v súlade s dodržaním aktuálnych protipandemických opatrení.

olesna uvitanie deti 2021 mDňa 16.9.2021 sa za dodržania aktuálnych epidemiologických opatrení v priestoroch Obecného úradu Olešná konalo privítanie našich najmenších občanov. Celkom sme privítali 26 detičiek, z toho 13 chlapcov a 13 dievčat.

Sviatok sv. Mikuláša v OlešnejDňa 6.12.2019 našu obec navštívil sv. Mikuláš s pomocníkmi. Na koči sa doviezol s anjelmi a čertom, aby obdaroval dobré deti sladkosťami. Sála kultúrneho domu sa zaplnila zvedavými deťmi, ktoré netrpezlivo čakali na jeho príchod. Za peknú báseň, pieseň a ozdôbku prinesenú na vianočný stromček boli škôlkari a školáci odmenení a od anjelikov dostali balíčky plné dobrôt.

23. novembra 2019 pripravila obec Olešná pre svojich občanov a hostí slávnostný galaprogram na ktorom sme si pripomenuli 400 rokov od prvej písomnej zmienky o obciSobotný večer – 23. novembra 2019 pripravila obec Olešná pre svojich občanov a hostí slávnostný galaprogram v kultúrnom dome, na ktorom sme si pripomenuli 400 rokov od prvej písomnej zmienky o obci a ocenili osobnosti, ktoré sa v ostatných rokov pričinili o jej rozvoj.
Moderátorka večera Ing. Andrea Moskálová spoločne s divákmi, medzi ktorými boli poslanci OZ, podnikatelia, predstavitelia kultúrneho a spoločenského života v obci v zaplnenej sále v úvode privítali hostí.

V predposlednú októbrovú nedeľu, 20.10.2019, sa v našej obci konalo tradičné podujatie pre našich skôr narodenýchTo, že čas neúprosne a rýchlo plynie, vie každý. Ani sme sa nenazdali a opäť tu máme október. Október, ktorý sa pýši titulom „mesiac úcty k starším“.
V predposlednú októbrovú nedeľu, 20.10.2019, sa v našej obci konalo tradičné podujatie pre našich skôr narodených, pri príležitosti mesiaca úcty k starším.
V úvode podujatia sa hosťom prihovoril pán starosta Š. Cudrák.

Do areálu MŠ Rovňany pribudli 2 nové hojdačkyPani Kudláčová - manželka letca Pavla Kudláča, ktorý lietal v RAF a jeho meno sa nachádza na pamätníku Obetiam I. a II. svetovej vojny pri Obecnom úrade Olešná ako 99-ročná prvýkrát navštívila rodisko svojho manžela a pamätník Obetiam I. a II. svetovej vojny.
Bola milo prekvapená z úcty, ktorej sa obetiam dostalo od obce Olešná a tak isto z prekrásneho prostredia, v ktorom vyrastal jej manžel.
Preto sa rozhodla venovať finančný príspevok na zakúpenie hojdačiek pre najmenších. Hojdačky, farebný psík a koník na pružine, sú umiestnené v areáli MŠ Olešná Rovňany.