hasicskaolesnamV sobotu 24.09.2016 sa konal v Olešnej 1. ročník detskej hasičskej súťaže v požiarnom útoku O putovný pohár starostu obce.
Zúčastnilo sa 16 družstiev a putovný pohár si odniesli mladí hasiči z DHZ Kolárovice centrum. V Olešnej sa obecnému DHZ podarilo obnoviť prácu s mládežou.
Podujatie sa podarilo zorganizovať aj vďaka podpore partnerov na čele s Obecným úradom v Olešnej.

1. ročník detskej hasičskej súťaže v požiarnom útokuDobrovoľný hasičský zbor obce Olešná Vás srdečne pozýva na 1. ročník detskej hasičskej súťaže v požiarnom útoku.
Súťaž sa uskutoční dňa 24.9.2016 o 13.00 hod. na futbalovom ihrisku v Olešnej.

 

Poďakovanie za zorganizovanie hasičskej brigádyStarosta obce p. Štefan Cudrák úprimne ďakuje pani Ľubici Durajovej, Oľge Buchcárovej a ostatným členom DHZ Olešná za zorganizovanie hasičskej brigády.
Hasičská brigáda sa uskutočnila v dňoch od 06.04.2016 do 13.04.2016, likvidovala sa čierna skládka v časti PREDNÁ OLEŠNÁ – MUCHOV POTOK.

Dňa 19.3.2016 sa družstvo žiakov z DHZ - Olešná zúčastnilo na halovom päťboji v ZákopčíDňa 19.3.2016 sa družstvo žiakov z DHZ - Olešná zúčastnilo na halovom päťboji v Zákopčí, kde súťažili v piatich disciplínach:
- streľba zo vzduchovej zbrane ležmo
- šplh na lane
- rozvíjanie hadíc
- viazanie uzlov
- štafeta
Zúčastnených bolo 13 družstiev, naši skončili celkovo na 9.mieste.

 

Súprava povodňovej záchrannej služby pre Obec OlešnáDňa 13.11.2015 (t. j.: v piatok) o 13.00 hod. sa, na základe splnomocnenia p. starostu obce, zúčastnila poslankyňa p. PhDr. K. Plešivčáková preberania súpravy povodňovej záchrannej služby pre hasičské jednotky obce Olešná, ktoré sa konalo  na Námestí Andreja Hlinku v Žiline. Súprava povodňovej záchrannej služby pre hasičské jednotky bola obci Olešná zverená do bezplatného užívania z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

 

 

Hasičská brigáda mladých hasičovĽudia si chránia veci, ktoré považujú za dôležité. Sú to ich domy, autá. Sú to všetko veci, ktoré si môžeme kúpiť za peniaze. No čo s tými hodnotami, ktoré sa nedajú kúpiť? K takýmto hodnotám patrí v neposlednom rade prostredie, ktoré nás obklopuje, v ktorom žijeme, pracujeme, oddychujeme. Každý z nás túži po čistom vzduchu plnom kyslíka, po vyčistených lesoch a lúkach, upravených trávnikov plných kvetov. Každý chce jesť zdravé jedlo. Jednoducho všetci chceme žiť zdravo a pekne.
Človek však každodenne znečisťuje prírodu.

Text poskytol:  DHZ - Olešná

 

 

žiaci DHZ - Olešná zúčastnili na detskej súťaži v Hliníku nad VáhomDňa 11.07.2015 sa žiaci DHZ - Olešná zúčastnili na detskej súťaži v Hliníku nad Váhom. Táto súťaž bola tiež zaradená do "Bytčianskej hasičskej ligy" a družstvo žiakov sa umiestnilo na 8. mieste.

 

Autorom poskytnutého príspevku: Za DHZ - Olešná:  p. O. Buchcarová