diplom kniha olesnaObec Olešná sa začiatkom tohto roku zúčastnila prestížnej súťaže Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku, ktorej hlavným organizátorom je Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov a hlavným spoluorganizátorom je Štátna vedecká knižnica Banská Bystrica.

Všetky prihlásené diela hodnotili odborné poroty, ktoré ich po starostlivej úvahe ocenili diplomami, alebo čestným uznaním.

V kategórii „Knihy o obciach – obrazovo–textové publikácie“ bolo knihe 400 rokov obce (1619-2019) OLEŠNÁ udelené krásne 3. miesto.


Toto ocenenie nás veľmi teší, pretože kniha bola vydaná pri príležitosti osláv 400. výročia prvej písomnej zmienky o obci Olešná a obsahuje množstvo autentických fotografií z minulého aj súčasného obdobia našej obce.

Najkrajšie fotografické knihy o Slovensku a ďalšie propagačné materiály budú vystavené spolu s najkrajšími kalendármi v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici a potom budú putovať po vybraných mestách SR, aby ich mohli obdivovať ľudia v rôznych kútoch našej republiky.

Výsledky sú zároveň uverejnené na stránke: http://www.najkrajsieknihy.sk/

pdfDiplom - ocenenie knihy 400 rokov obce (1619 – 2019) OLEŠNÁ pdf 699.39 KB