Rekonštrukcia pošty v OlešnejV priebehu mesiaca október 2018 prebiehala v budove Obecného úradu Olešná celková rekonštrukcia priestorov Slovenskej pošty, ktorú vykonávali hlavne pracovníci obecného úradu.
Za vykonanú prácu im starosta obce p. Štefan Cudrák vyjadruje poďakovanie.
Zároveň oznamujeme všetkým občanom, že od dňa 14.11.2018 od 8.00 hod. je Slovenská pošta opäť v prevádzke.Na ukážku Vám ponúkame fotografie z rekonštrukcie i súčasný „vynovený“ stav.

Vážení občania. Pri príležitosti 100. výročia ukončenia I. svetovej vojny Vás Obec Olešná pozýva na Odhalenie pamätníka na pamiatku padlým občanom - rodákom – účastníkom I. a II. svetovej vojny.
Pamätník bude odhalený pred Obecným úradom Olešná v nedeľu 28. októbra 2018 o 14,00 hodine. Po slávnostnom odhalení pamätníka bude nasledovať jeho požehnanie pánom farárom. Pri tejto príležitosti bude v Kultúrnom dome Olešná nainštalovaná výstava s vojnovou tematikou, modely lietadiel.
Touto významnou udalosťou si zástupcovia obce Olešná chcú uctiť pamiatku padlých občanov - rodákov z obce Olešná.

Oznam pre účastníkov podujatia: Podujatie bude fotograficky dokumentované, fotografie môžu byť zverejnené na webe obce Olešná, prípadne v tlači. Pripomienky hláste na Obecnom úrade Olešná.

XIII. ročník memoriálu Štefana BárnuOd 31.8.2018 do 2.9.2018 sa na Horných Kysuciach za podpory obcí Staškov a Olešná sa konal XIII. ročník memoriálu Štefana Bárnu.
V rámci sveta je registrovaný pod svetovou organizáciou FIM vyše 100 štátov, v ktorých motocyklové federácie organizujú bodovacie súťaže vo všetkých odboroch motocyklizmu. Táto akcia bola zabezpečená a organizovaná pod Slovenskou Motocyklovou Federáciou komisiou mototuristiky a šprintu. Registrovaní účastníci – čiže licencovaní jazdci a jazdkyne tieto akcie absolvujú ako bodovaciu súťaž. Tohto ročníka sa zúčastnili jazdci a jazdkyne zo štátov Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska a Slovinska.

Srdečne Vás pozývame na hodovú sv. omšu, pri ktorej chceme ďakovať Bohu za nášho patróna v nebi sv. Júdu Tadeáša nedeľa 29.10. o 11.00 hod., Olešná – Potôcky.

pdf Pozvánka na hodovú sv. omšu v nedeľu 29.10.2017 o 11.00 hod v Olešnej-Potôčky    1319,161 KB