Dovoľujeme si upozorniť občanov našej obce, že v Kysuckej nemocnici s poliklinikou Čadca sa dňa 13.11.2021 (v sobotu) v čase od 07.30 do 11.30 bude očkovať aj bez registrácie. Očkovať sa bude prvou, druhou aj treťou dávkou vakcíny Pfizer – podľa potreby.

Obec Olešná oznamuje občanom Olešnej, že žetóny zelenej farby na odvoz TKO sú platné do 28.02.2022. Po uvedenom dátume zelené žetóny pri odvoze TKO nebudú akceptované.

S úctou
Štefan Cudrák – starosta obce

V obci Olešná sú zriadené prístupové body pre pripojenie sa na WiFi4EU. Ide o nasledovné prístupové miesta v obci:

• MŠ Knižnica
  • Šulkov potok zastávka
  • OcÚ - priestor hasičskej zbrojnice
  • Detské ihrisko u Rovňanov
  • Športové ihrisko Potôčky
  • Priestor pred ZŠ + šatne
  • Priestor pred OcÚ
  • Pred Domom smútku
  • Kasíno - autobusová zastávka - Burkov vrch
  • Parkovisko - kostol Potôčky
  • Točňa Potôčky u Hruškov

pdfPripojenie na wifi v obci Olešná 94.5 KB

V záujme zabezpečiť maximálnu mieru zaočkovanosti v rámci Žilinského samosprávneho kraja ŽSK spustil prevádzku výjazdovej očkovacej skupiny, ktorá bude prechádzať jednotlivými mestami a obcami nášho kraja.

Vakcinácia v obci Olešná je naplánovaná na utorok 19.10.2021, v čase od 10:00 hod.– 12:00 hod. v priestoroch Obecného úradu Olešná.

V tomto čase má možnosť každý, kto má viac ako 18 rokov a kto prejaví záujem, nechať sa zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

Základná škola s materskou školou Olešná oznamuje, že v priebehu októbra realizuje v škole zber starého papiera. Prosíme všetkých občanov, ktorí majú doma starý nepotrebný papier,  aby ho priniesli do školy v pracovné dni  ráno v čase od 7,00 hod. - do 8,00 hod. alebo popoludní od 13,00 - do 17,00 hod.

Zbierame staré časopisy, katalógy, noviny, letáky a iné tlačoviny, nie kartón.

Ďakujeme, že aj  takýmto spôsobom pomôžete a podporíte našu školu.

Ministerstvo zdravotníctva SR pripravilo pre občanov informačné letáky o očkovaní. Obsahujú informácie o benefitoch očkovania, histórii mRNA vakcín a zodpovedajú najčastejšie otázky.

View the embedded image gallery online at:

Obec Olešná oznamuje občanom, že v dňoch od 04.10.2021 do 08.10.2021 bude prebiehať v obci veľkoobjemový zber odpadu. Žiadame občanov, aby si veľkoobjemový odpad (ako napr. nábytok, okná, dvere, nádoby, plechové rúry, podlahová krytina, guma, linoleum, bicykle a pod.) vyložili pred bránu rodinného domu. Do veľkoobjemového odpadu nepatria odpadové pneumatiky ani stavebný odpad. Zber bude v obci rozdelený na nasledujúce lokality:

PONDELOK - 04.10. Lokalita L 1   Sklený vrch, Šulkov Potok
UTOROK - 05.10.
Lokalita L 2   Cintorín Predná Olešná, Priečnica
STREDA - 06.10.
Lokalita L 3   Rovňany, p. Bocko
ŠTVRTOK - 07.10.
Lokalita L 4   Potôčky, Kolónia
PIATOK - 08.10.
Lokalita L 5   Solisko, u Badžgoni, Burkov vrch

Dôrazne žiadame občanov, aby dodržiavali vyššie uvedený harmonogram zberu, a aby si veľkoobjemový odpad pripravili na prístupné miesto najskôr v predvečer zberu a najneskôr v ranných hodinách v deň zberu. Z dôvodu veľkého množstva veľkoobjemového odpadu sa pracovníci nebudú vracať do už vyzbieraných lokalít.