Deň Matiek 12.5.2019 (nedeľa) o 14. hodine v Kultúrnom dome Olešná Obec Olešná srdečne pozýva všetky mamičky a babičky na posedenie pri príležitosti Dňa matiek, ktoré sa uskutoční dňa 12.5.2019 (nedeľa) o 14. hodine v Kultúrnom dome Olešná.
Pekný program pre Vás pripravujú deti zo ZŠ s MŠ Olešná, FSkVigľašanka, pán Ján Čečotka s vnučkou Laurkou, Laurka Čentáková a deti zo ZŠ Podvysoká.

Rekonštrukcia pošty v OlešnejV priebehu mesiaca október 2018 prebiehala v budove Obecného úradu Olešná celková rekonštrukcia priestorov Slovenskej pošty, ktorú vykonávali hlavne pracovníci obecného úradu.
Za vykonanú prácu im starosta obce p. Štefan Cudrák vyjadruje poďakovanie.
Zároveň oznamujeme všetkým občanom, že od dňa 14.11.2018 od 8.00 hod. je Slovenská pošta opäť v prevádzke.Na ukážku Vám ponúkame fotografie z rekonštrukcie i súčasný „vynovený“ stav.

Vážení občania. Pri príležitosti 100. výročia ukončenia I. svetovej vojny Vás Obec Olešná pozýva na Odhalenie pamätníka na pamiatku padlým občanom - rodákom – účastníkom I. a II. svetovej vojny.
Pamätník bude odhalený pred Obecným úradom Olešná v nedeľu 28. októbra 2018 o 14,00 hodine. Po slávnostnom odhalení pamätníka bude nasledovať jeho požehnanie pánom farárom. Pri tejto príležitosti bude v Kultúrnom dome Olešná nainštalovaná výstava s vojnovou tematikou, modely lietadiel.
Touto významnou udalosťou si zástupcovia obce Olešná chcú uctiť pamiatku padlých občanov - rodákov z obce Olešná.

Oznam pre účastníkov podujatia: Podujatie bude fotograficky dokumentované, fotografie môžu byť zverejnené na webe obce Olešná, prípadne v tlači. Pripomienky hláste na Obecnom úrade Olešná.