XIII. ročník memoriálu Štefana BárnuOd 31.8.2018 do 2.9.2018 sa na Horných Kysuciach za podpory obcí Staškov a Olešná sa konal XIII. ročník memoriálu Štefana Bárnu.
V rámci sveta je registrovaný pod svetovou organizáciou FIM vyše 100 štátov, v ktorých motocyklové federácie organizujú bodovacie súťaže vo všetkých odboroch motocyklizmu. Táto akcia bola zabezpečená a organizovaná pod Slovenskou Motocyklovou Federáciou komisiou mototuristiky a šprintu. Registrovaní účastníci – čiže licencovaní jazdci a jazdkyne tieto akcie absolvujú ako bodovaciu súťaž. Tohto ročníka sa zúčastnili jazdci a jazdkyne zo štátov Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska a Slovinska.

Srdečne Vás pozývame na hodovú sv. omšu, pri ktorej chceme ďakovať Bohu za nášho patróna v nebi sv. Júdu Tadeáša nedeľa 29.10. o 11.00 hod., Olešná – Potôcky.

pdf Pozvánka na hodovú sv. omšu v nedeľu 29.10.2017 o 11.00 hod v Olešnej-Potôčky    1319,161 KB

Poskytnutie dotácie za účelom Výstavby šatní pre futbalový klub TJ – Olešná Žilinským samosprávnym krajomObec Olešná sa v mesiaci 02/2017 zapojila do zverejnenej Výzvy č.1/2017 v rámci programu: „ŠPORT“ Žilinského samosprávneho kraja o poskytnutie finančných prostriedkov z rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja, podľa Všeobecne záväzného nariadenia Žilinského samosprávneho kraja č. 46/2016 na rok 2017.
Obec Olešná žiadala o poskytnutie dotácie za účelom Výstavby šatní pre futbalový klub TJ – Olešná.

OBECNÝ ÚRAD OLEŠNÁ srdečne pozýva všetky mamičky, babičky, tety, krstné mamy na posedenie pri príležitosti Dňa matiekOBECNÝ ÚRAD OLEŠNÁ srdečne pozýva všetky mamičky, babičky, tety, krstné mamy na posedenie pri príležitosti Dňa matiek, ktoré sa uskutoční dňa 14.mája 2017 (nedeľa) o 14.00 hod. v kultúrnom dome Olešná.
Zaujímavý kultúrny program pre vás pripravujú deti zo ZŠ s MŠ Olešná, FSK Vigľašanka, 2 členovia Vrchárskej heligónky a Staškovské mažoretky.

Počet obyvateľov  k  31.12.2016: 1952
Počet narodených: 12  z toho chlapci: 8; dievčatá: 4