Obecný úrad Olešná v spolupráci s DHZ Olešná poriada oslavu MDD a váľanie mája, zároveň bude prebiehať II. ročník súťaže vo varení guláša

Kedy a kde? sobota, 04.06.2022 v areáli pred Obecným úradom Olešná

Program:

• 10.00 hod. – 14.00 hod. varenie guláša súťažnými družstvami
  • 14.00 hod. – 14.30 hod. otvorenie programu, predstavenie poroty, vyhodnotenie najlepšieho guláša
  • 14.30 – 16.00 hod. ochutnávka guláša verejnosťou, súťaže pre deti, maľovanie na tvár, prehliadka hasičského auta
  • 16.00 hod. váľanie mája DHZ Olešná
  • 16.30 hod. ukončenie podujatia

Verejnosť má zdarma výmenou za lístok občerstvenie:
dospelí: guláš, pivo
deti: guláš, kofola alebo párky, kofola

O kultúrny program sa postará Barborka Janíková a FSK Vígľašanka.

pdfInformácia k II. ročníku súťaže vo varení guláša pdf 65.06 KB

Obecná knižnica Olešná bude dňa 12.5.2022 zatvorená.

Štefan Cudrák
starosta obce

velka noc 2022

Príjemné a požehnané prežitie veľkonočných sviatkov v zdraví a v kruhu svojej rodiny Vám praje starosta obce, poslanci Obecného zastupiteľstva a kolektív pracovníkov Obecného úradu Olešná

Obecná knižnica Olešná bude pre čitateľov a návštevníkov otvorená:

• od 7. apríla 2022 každý štvrtok v čase od 12.00 hod do 17.00 hod.

Obec Olešná oznamuje občanom, že v dňoch od 04.04.2022 do 08.04.2022 bude prebiehať v obci veľkoobjemový zber odpadu.

Žiadame občanov, aby si veľkoobjemový odpad (ako napr. nábytok, okná, dvere, nádoby, plechové rúry, podlahová krytina, guma, linoleum, bicykle a pod.) vyložili pred bránu rodinného domu. Do veľkoobjemového odpadu nepatria odpadové pneumatiky ani stavebný odpad. Zber bude v obci rozdelený na nasledujúce lokality:

PONDELOK

Lokalita L 1

Sklený vrch, Šulkov Potok

UTOROK

Lokalita L 2

Cintorín Predná Olešná, Priečnica

STREDA

Lokalita L 3

Rovňany, p. Bocko

ŠTVRTOK

Lokalita L 4

Potôčky, Kolónia

PIATOK

Lokalita L 5

Solisko, u Badžgoni, Burkov vrch

Dôrazne žiadame občanov, aby dodržiavali vyššie uvedený harmonogram zberu, a aby si veľkoobjemový odpad pripravili na prístupné miesto najskôr v predvečer zberu a najneskôr v ranných hodinách v deň zberu. Z dôvodu veľkého množstva veľkoobjemového odpadu sa pracovníci nebudú vracať do už vyzbieraných lokalít.