Žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis navštívil OlešnúDňa 17.9.2020 našu farnosť navštívil Mons. Tomáš Galis – žilinský diecézny biskup za účelom kanonickej vizitácie.
V bohatom programe bola naplánovaná aj návšteva významných inštitúcií obce Olešná. Obecný úrad v Olešnej privítal Otca biskupa o 10.00 hodine. Otec biskup sa zaujímal o život v našej obci,zaujali ho práce prebiehajúce na obecnom úrade. Počas tejto návštevy sa Otec biskup zapísal do pamätnej knihy, kde zo srdca pozdravuje a žehná všetkých farníkov našej obce. Stretnutia sa zúčastnili aj pán farár Miroslav Vároš, sekretariát pána Otca biskupa, zástupkyňa starostu pani Perďochová a poslanci pani Škulavíková a pán Fuják.

Reštaurácia pod Obecným úradom v Staškove oznamuje občanom, že od dňa 25.3.2020 streda bude variť hotové jedlá. Obedy si môžete vyzdvihnúť v čase od   9:30 do 12:30. V prípade záujmu sa môžete nahlásiť aj na dovezenie obedu domov. Cena obedu je 4,- eura. V cene je zahrnutá polievka + pečivo, hlavné jedlo a obalový materiál.

Tel. kontakt: 0907 824 310

Túto istú službu ponúka aj firma Timea Olešná, aj Motorest Podvysoká.

Potraviny Hruška u Veselku ponúkajú rozvoz potravín do domácností. Tento rozvoz je možné objednať na č.t. 0907 533 029, 0902 615 123.

Starosta obce oznamuje občanom, že v dňoch 23.12.2019 (pondelok), 27.12.2019 (piatok) a 31.12.2019 (utorok) bude Obecný úrad Olešná zatvorený.

Štefan Cudrák
starosta obce

Príjemné prežitie vianočných sviatkov, úspešný vstup do nového roka

Príjemné prežitie vianočných sviatkov, úspešný vstup do nového roka.
Veľa šťastia, zdravia, osobných a pracovných úspechov
praje Obec Olešná

Výstavba bytového domu Olešná - predbežná štúdiaSúkromný podnikateľ má záujem o výstavbu bytového domu v lokalite Olešná – Polgrúň (pri Základnej škole Olešná).
Väčšina bytových jednotiek by bola na predaj, menšia časť bytov by bola na prenájom.
Veľkosť bytoviek závisí od záujmu občanov.
V prípade záujmu je potrebné vyplniť záväznú prihlášku na kúpu alebo prenájom bytu a do 31.8.2019 ju doručiť do podateľne Obecného úradu Olešná.
Viac informácií získate na t.č. 0908 925 997.

pdf  Záväzná prihlášku na kúpu alebo prenájom bytu    32,159  KB

V tomto roku si obec Olešná pripomenie významné jubileum – 400 rokov od svojho založenia. Obec pri tejto príležitosti pripravuje slávnostný galaprogram v kultúrnom dome, výstavu o histórii a súčasnosti obce, ako aj vydanie pamätnej publikácie, ktorá bude zaujímavým darčekom nielen pre obyvateľov obce, ale aj jej návštevníkov.

Autorský kolektív na čele s Ladislavom Paštrnákom už pracuje a zhromažďuje materiály, ktoré túto publikáciu a výstavu doplnia o poznatky z histórie ale aj súčasnosti – budú obsahovať stručnú históriu, premeny obce, pohľady na nedotknuté olešnianske osady, sakrálne pamiatky i zaujímavé príbehy zo života obyvateľov Olešnej.

Deň Matiek 12.5.2019 (nedeľa) o 14. hodine v Kultúrnom dome Olešná Obec Olešná srdečne pozýva všetky mamičky a babičky na posedenie pri príležitosti Dňa matiek, ktoré sa uskutoční dňa 12.5.2019 (nedeľa) o 14. hodine v Kultúrnom dome Olešná.
Pekný program pre Vás pripravujú deti zo ZŠ s MŠ Olešná, FSkVigľašanka, pán Ján Čečotka s vnučkou Laurkou, Laurka Čentáková a deti zo ZŠ Podvysoká.